آموت

شرکت فنی مهندسی آموت

حرفه ای ترین شرکت مهندسی در غرب تهران

تماس با ما : ۵۶۶۰ ۷۲ ۴۴ – ۰۲۱

تهران ، شهرک گلستان

شنبه - چهارشنبه 8 صبح - 5 عصر

بالا

طراحی و محاسبات سازه

۳. طراحی و محاسبات سازه دقیق :

طراحی و محاسبات سازه به طور کل ، طراحی بخش سازه ای ملک است که توسط مهندس محاسبات ، با توجه به طراحی معماری ، طراحی میگردد. در واقع هر طرح معماری باید بر روی سازه ای بنا شود که میتواند بتنی یا فلزی باشد. طراحی و محاسبات سازه دقیق بسیار مهم است زیرا ساختمان را در برابر زلزله ، رانش زمین و… مقاوم میسازد ، طراحی اصولی و با توجه مقررات ملی ساختمان لازمه ی طراحی در بخش سازه میباشد.

تمامی پروژه ساختمانی بر حسب طرح معماری مورد نظر کارفرما بنا می شود . طرح معماری در اصل باید بر روی یک سازه بنا گردد . به همین دلیل طراحی و محاسبات سازه بستری برای پیاده‌سازی صحیح طرح معماری است. با توجه به اولویت و اصالت طرح های معماری، طراحی و محاسبات سازه بر حسب ظرفیت‌ها و قابلیت‌های طرح معماری انجام می گردد . قطعا آن‌چه که در پروژه نهایتا دیده خواهد شد، تجسم طرح معماری پروژه است، پس هماهنگی محاسبات سازه با معماری اهمیت فراوانی دارد.
معماران تقریبا در طراحی خود توجه به محدودیت‌های سازه‌ای ندارند. البته در مهندسی سازه تقریبا هیچ چیز غیر ممکن و محدود نخواهد بود . در بسیاری از پروژه‌‌ها ، پس از مهندسی ارزش سازه و معماری، افزایش هزینه‌های سازه‌ای ممکن است طرح معماری را مورد تغییر سازد. پس چنان چه بهینه‌سازی محاسبات سازه کاربردی گردد ممکن است طرح‌های پرهزینه معماری با هزینه‌ای کمتر امکان پیاده‌سازی پیدا کنند. طرح‌های پیچیده و جذاب معماری برای مهندسین آموت مسئله‌ای پیچیده و جذاب است که بایستی با بهترین عملکرد و کمترین هزینه، طراحی شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام

آپارات

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد .لطفا کارشناس مورد نظرتان را انتخاب کنید .
WeCreativez WhatsApp Support
مهندس بیات
مدیر فنی
Away
WeCreativez WhatsApp Support
مهندس فرشبافی
مدیر طراحی
Away
WeCreativez WhatsApp Support
نماینده بیمه دانا
کارشناس بیمه
Available
WeCreativez WhatsApp Support
مهندس قاسمی
مدیر اجرایی
Available