آموت

شرکت فنی مهندسی آموت

حرفه ای ترین شرکت مهندسی در غرب تهران

تماس با ما : ۵۶۶۰ ۷۲ ۴۴ – ۰۲۱

تهران ، شهرک گلستان

شنبه - چهارشنبه 8 صبح - 5 عصر

بالا

اجرای سازه بتنی

سازه بتنی | خدمات اجرایی ساختمان

اجرای سازه بتنی

سازه بتنی یکی از مقاوم ترین سازه های به روز می باشد که به دلیل مقاومت بالا در برابر آتش ، زلزله و قیمت مناسب ، در ساخت خانه های امروزی طرفدار زیادی دارد ، همچنین این سازه به دلیل شکل پذیری بالایی که دارد دست طراحان را برای طراحی باز میگذارد.
مزایای سازه بتنی :
• قابل دسترس و ارزان
• حمل و نقل آسان از محل ساخت به محل بتن ریزی
• هزینه ی نگهداری سازه های بتنی در شرایط عادی ناچیز است
• مقاومت بالا در برابر آتش سوزی به نسبت سایر مصالح
• مقاومت بالا در برابر زلزله

 

تاثیر بازسازی خانه بر روحیه

مقاله های زیادی نشان می دهد که تغییر در محیط زندگی افراد و دکوراسیون داخلی منزل موجب مزایای بسیار مفید و به سزایی در رفتار افراد می شود. بازسازی در ساختمان و محیط کار، باعث افزایش روحیه، انرژی و سلامت روان یک خانواده و یا همکاران در محیص کار می شود. پس از گذشت زمانی ، انسان ها حتما به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیاز دارند و این مسئله باعث می شود که انگیزه بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کارهای روزمره در خود ایجاد کنند. بازسازی ساختمان و اجرای روش های امروزی باعث ایجاد احساس خوشایندی در افراد می شود.

همه انسان ها ترجیح می دهندکه زمانی از زندگی خود را در فضایی بگذرانند که در آن احساس آرامش داشته باشند و از حضور در آن محیط لذت ببرند. بنابراین اکنون زمان آن است که فکری در مورد بناهای فرسوده و قدیمی خود کنید و با استفاده از روش هایی مانند بازسازی کردن خانه هایتان ، در زندگی خود تنوع شگفت انگیزی با شرکت آموت ایجاد کنید.

 

خوبی و بدی اجرای اسکلت سازه بتنی

خوبی و بدی سازه بتنی به توضیح زیر می باشد:

خوبی ها

  • معمولااجرای ساختمان بتنی نسبت به سازه فولادی به مهارت، تخصص ، نظارت و کنترل کمتری نیاز دارد. هم چنین در مقایسه با سازه هایی که با فولاد درست می شوند ، قیمت تمام شده ی اجرای اسکلت بتنی کمتر است و از مقاومت بیشتری هم در برابر آتش سوزی برخوردار است. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری سازه های بتنی همیشه کمتر از سازه فولادی می باشد.
  • اجرای ساختمان بتنیاز انعطاف پذیری خوب و قابل قبولی برخوردار می باشد . به همین دلیل قابلیت شکل پذیری بالای بتن می توان آن را به هر شکلی در آورد.
  • در دسترس بودن تمامی مصالح مورد استفاده درساخت سازه بتنی ، نیز یکی از مهم ترین ویژگی این سازه های بتنی است.

بدی

  • یکی از مهم ترین معایبسازه بتنی ، وزن بالای سازه بعد از اتمام آن است . این مورد باعث بروز نقص و مشکلی در ساختمان های بلند به هنگام وقوع زلزله می شود.
  • سازه بتنیدر مقایسه با سازه فولادی از مقاومت کششی بسیار کمتری برخوردار هستند . مزید بر اینها , اکثرا فضای خالی و بدون استفاده سازه بتنی بیشتر از ساختمان های فولادی است.
  • اکثرا زماناجرای سازه بتنی بیشتر از اجرای سازه فولادی می باشد.
  • میزان هدر رفت مصالح در سازه های بتنی بسیار بیشتر است.

هزینه اجرای سازه بتنی

هزینه اجرای اسکلت بتنی بستگی دارد به عوامل متعددی مثل حجم پروژه، مدت زمان اجرا، دستمزد نیروی کار، مقدار بتن و میلگرد مصرفی و … می باشد. گرچه به علت بیشتر بودن زمان اجرای سازه بتنی نسبت به سازه فولادی ، ساخت آن مشمول هزینه های بالاسری می گردد، اما به طور کلی در بیشتر موارد هزینه اجرای اسکلت بتنی همواره کمتر از اجرای سازه های فلزی است.

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام

آپارات

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد .لطفا کارشناس مورد نظرتان را انتخاب کنید .
WeCreativez WhatsApp Support
مهندس بیات
مدیر فنی
Away
WeCreativez WhatsApp Support
مهندس فرشبافی
مدیر طراحی
Away
WeCreativez WhatsApp Support
نماینده بیمه دانا
کارشناس بیمه
Away
WeCreativez WhatsApp Support
مهندس قاسمی
مدیر اجرایی
Away