نماد سایت شرکت آموت

پیمانکاری ویلا ( اجرا از صفر تا صد + قرارداد + شرایط) مشاوره : ۵۶۶۰ ۷۲ ۴۴ ۰۲۱

قرارداد پیمانکاری ویلا | پیمانکار ساخت ویلا از صفر تا صد ۵۶۶۰ ۷۲ ۴۴ ۰۲۱

در این مطلب می خواهیم درباره قرارداد پیمانکاری ویلا | پیمانکار ساخت ویلا از صفر تا صد صحبت کنیم.

ممکن است در شهرها کمتر این اتفاق بیفتد که اشخاص خودشان خانه‌شان را بسازند و با سلیقه خودشان داخل و خارج واحدشان را طراحی نمایند. ولی این متن در خصوص ویلا به هیچ وجه صدق نمی‌کند.

پس که اکثر اشخاص میل دارند که ویلایی با سلیقهٔ خودشان و بستگی به احتیاج‌شان تهیه نمایند. از این رو ساخت ویلا علی رغم مشکلات و زحمات زیاد، طرفدار خیلی دارد.

ساخت ویلا بیشتر به این شکل است که افراد نمی شود هر روز از شهری به شهر دیگر و یا از استان به استانی دیگر سفر نمایند و امور مربوط به ساخت ویلا را انجام دهند، پس بیشترا پیمانکاری را انتخاب می‌نمایند و توضیحات لازم را به او می گویند و با او  نمونه قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا تنظیم می کنند.

قرارداد پیمانکاری ویلا | پیمانکار ساخت ویلا از صفر تا صد ۵۶۶۰ ۷۲ ۴۴ ۰۲۱

نوع های قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا کدام است؟

به یاد داشته باشید که بیشتر دو نوع قرارداد پیمانکاری برای ساخت ویلا وجود دارد:

۱- گونه نخست قرارداد پیمانکاری درصدی است. پس که هزینه پایان رسیده شده را تا حدودی پیش بینی می‌کنند بعد در ازای پایان ساخت یک درصدی که مابین ۱۰ تا ۱۵ درصد است را به عنوان درصد پیمانکار درنظر می‌گیرد.

۲- در نوع دوم پیمانکار بر طبق تجربه کاری خود یک مبلغی را مشخص می‌کند که با تعیین مبلغ ویلا را تحویل دهد.

بیشترا نوع دوم برای پیمانکاران توصیه نمی‌شود چون که ریسک بسیاری دارد و اگر بازار دچار نوسان و تلاطم شود پیمانکار متضرر خواهد شد.

از نظر اقتصادی گونه نخست یعنی تعیین درصد عاقلانه ترو منطقی‌تر است چون که هر چه هزینه ویلا شود، پیمانکار درصدی از آن را دریافت می‌نماید و حتی اگر هزینه ساخت بالاتر هم بشود درصد پیمانکار بالا خواهد رفت.

نمونه قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا

۱- مشخصه های طرفین قرارداد

۲-عنوان قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا

۳- جای ساخت ویلا

۴- مشخصه های فنی پروژه

۵-هزینه قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا

۶- شرایط پرداخت

۷- سندها و مدرک های قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا

۸-مدت کار و اتمام موضوع قرارداد

۹-دیرکرد طرفین در انجام پروژه

۱۰-نظارت

۱۱-تجهیز و برچیدن کارگاه محل پروژه

۱۲- نگهداری از درصد پیشرفت پروژه و مصالح کار

۱۳- تعهدهای پیمانکار

۱۴-تعهدهای کارفرما

۱۵-ضمانت حسن اجرای تعهدهای از سوی پیمانکار

۱۶-دستگاه نظارت

۱۷-مالیت ها پروژه

۱۸- موارد فسخ قرارداد

۱۹-فرق های ناشی از قرارداد

۲۰-موردهای متفرقه

۲۱-نُسخ قرارداد

امضاء و اثرانگشت کارفرما/ یا نماینده قانونی ایشان

شما هم می‌توانید با ثبت گرفتن تنظیم قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا، قراردادی اختصاصی برای خود و در نظر گرفتن همه موردها دلخواه و مورد نظر داشته باشید.

نکته های حقوقی قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا

۱-در قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا، پیمانکار متعهد می‌شود که در روند اجرای موضوع قرارداد بعد از آن که کارهای موضوع قرارداد را انجام داد و آماده بهره برداری نمود، باید از کارفرما درخواست تحویل موقت نماید.

۲-کسورات قانونی وظیفه پیمانکار هست که به وسیله کارفرما از هر پرداخت کسر و به حساب مراجع ذیربط واریز می‌شود.

۳- پیمانکار بایدی است فورا بعد از باخبر شدن و ابلاغ قرارداد، نسبت به تجهیز کارگاه و شروع کارهای اجرایی اقدام میکنند.

۴- اکثرا مثل توافق بین کارفرما و پیمانکار چنین است که اجرای قرارداد قائم به فرد ایشان می‌باشد، و حق انتقال موضوع قرارداد را به جز ندارد.

۵-در صورت صبر نمودن فعالیت پروژه از سوی پیمانکار، ایشان قبل از کار باید اجازه و مجوز کارفرما را بگیرد.

۶-پیمانکار موظف می باشد همه مسیر ساخت و نصب را برطبق نظر مستقیم کارفرما که از قبل تعیین می گردد، کار انجام دهد و متعاقباً تحت نظارت مهندس ناظر قرار گیرد.

قرارداد پیمانکاری ویلا

۷-پیمانکار موظف می باشد تا حد امکان تلاش نماید تا هدر رفتن منابع و مصالح ساختمانی به حداقل برسد و معقول باشد؛ جز در اینصورت هزینه هدر رفت بیش از حد متعارف، از حساب بستانکاری پیمانکار کسر خواهد شد.

۸-پیمانکار وظیفه میگیرد که با علم و اطلاع کافی نسبت به همه اسناد پروژه از جمله نقشه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه عمل می‌نماید و به زمان عقد قرارداد نکته و مسئله‌ای نامفهوم برای این شخص باقی نمانده است.

۹-مسئولیت هر نوع سوء رفتار، کشف فساد، فحشاء در جای انجام کار یا کارگاه، کلاهبرداری، درگیری و این قسم موارد از سوی پرسنل پیمانکار در مدت اجرای پروژه، متوجه مستقیم پیمانکار می‌باشد.

۱۰-در صورت وجود نقص ها و اشکال های فنی که منجر به حکم تخریب شود یا اصلاح سازه گردد، متوجه پیمانکار می گردد و موظف به جبران قصور خویش می‌باشد.

۱۱- تأمین نیروی انسانی، ابزار کار، ماشین آلات و به شکل کلی همه لوازم ضروری برای اجرای عملیات موضوع قرارداد و هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط، به عهده پیمانکار است.

۱۲-جابه جایی و انتقال مصالح از صنوف خریداری شده تا جای کارگاه بر وظیفه کارفرما و از جای کارگاه تا قسمت‌های گوناگون ویلا، بر وظیفه پیمانکار می‌باشد.

مسئولیت هر نوع قصور در جابه جایی و اتلاف آن مصالح بر وظیفه پیمانکار می‌باشد.

۱۳-آب، برق و گاز مورد نیاز پیمانکار، برای اجرای عملیات در جای کارگاه و هر طبقه به طور مجزا بر وظیفه کارفرما می‌باشد.

۱۴- کارفرما موظف است کارگاه را در برابر حوادث ناشیه از کار در کارگاه، بیمه نماید.

سخن پایان

در انتها بایستی بیان نمود که مشغله‌های زندگی شهری ایجاب می‌کند که اشخاص برای اوقات استراحت خود به حاشیه شهرها و روستاها رفت و آمد بیشتری داشته باشند. همین کار موجب شده است که اشخاص بسیاری تمایل به ساخت ویلا در این مناطق داشته باشند.

ولی به خاطر مشغله و استقرار مکان دائمی زندگی‌شان در قسمت دیگر، نمی‌توانند ساخت یک ویلا را شخصاً انجام دهند و از این رو این کار ساخت ویلا را به پیمانکارانی که دارای تخصص لازم هستند می‌سپارند و با پیمانکار قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا را منعقد می‌سازند.

قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا دارای نکته های حقوقی خیلی ریز و ظریفی است و از این رو توصیه می‌شود که قبل از انعقاد قرارداد با پیمانکار، نسبت به آن آگاهی یابید و قراردادی که متناسب با شرایطتان است را تنظیم نمایید.

مطالب مرتبط :

 

اینستاگرام

آپارات

خروج از نسخه موبایل