نماد سایت شرکت آموت

ساخت ویلا مدرن در کردان + رامسر + کردان + تهران

ساخت ویلا مدرن در کردان + رامسر + کردان + تهران |طراحی تخصصی ویلا ( شرایط + قوانین + نمونه عکس )

 

 

 

ویلا مدرن | ویلا کردان | ساخت ویلا رامسر | ساخت ویلا کردان | ساخت ویلا مدرن

ویلا ساختمانی است که بر پایه ارتباط با طبیعت پیرامون ساخته می گردد و در واقع عضوی از آن محسوب می گردد. ساخت ویلا مدرن و یا کلاسیک این مکان با استفاده از یک طرح مناسب انجام می شود و هدف از ایجاد آن همگام شدن با طبیعت است.

ویلا مدرن | ویلا کردان

ویلا برخلاف ساختمان های عادی که فقط برای زندگی ساخته می شوند و توجه چندانی به محیط اطراف آنها نمی گردد، بر ارتباط تنگاتنگ با طبیعت تاکید دارد. ویلا ناخودآگاه شما را به یاد طبیعت و پیرامون قشنگ می اندازد و آرامش و اطمینان خاطر را به ارمغان می آورد.

قدم زدن در فضایی آرام با هوای پاک روح و جان شما را سرزنده می کند و حسی متفاوت از زندگی در یک خانه عادی را منتقل می نماید. ساخت خانه ویلایی در طبیعت مثل ساخت هر بنای دیگری نیازمند نقشه کشی اولیه و اجرای یکسری امور مربوط به ساخت و ساز است.

طراحی و اجرای ویلا به وسیله معماران و مهندسین با تجربه شرکت فنی و مهندسی آموت بر اساس منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوا صورت می گیرد. اگر به مناطق مختلف سفر کرده باشید قطعا شاهد نماهای مختلفی برای ویلا بوده اید، چون این وضعیت جغرافیایی است که نوع مصالح کاربردی و معماری ویلا را تحت تاثیر زیادی قرار می دهد.

ساخت ویلا رامسر

برای نمونه خانه ویلایی هایی که در منطقه های بارانی قرار گرفته اند دارای سقف شیروانی هستند، ولی ویلاهای مناطق دیگر امکان دارد دارای سقف عادی باشند. خرید ویلا و یا سرمایه گذاری برای ساخت آن آینده ای درخشان و سودآور به دنبال دارد؛ چون با افزایش جمعیت شهرها و شلوغ شدن آن ها افراد برای رفع دغدغه های فکری خود نیازمند محیطی آرام و ساکت در کنار طبیعت دارند.

ویلایی که از استانداردهای کافی برخوردار بوده و امکانات رفاهی مطلوبی برای ساکنین فراهم نماید نه تنها از نظر مالی ارزش بالایی خواهد داشت، بلکه از نظر جسم و روحی هم می تواند آرامش و راحتی برای افراد به ارمغان بیاورد. معماری داخلی و خارجی ویلا مضاف بر زیبایی و جذابیت باید بر اساس اصول مهندسی اجرا گردد و مقاوم سازی های لازم برای آن هم صورت گیرد.

ساخت ویلا مدرن

ساخت ویلا دارای گام های مختلفی است که گام به گام باید انجام شوند. در این مطلب از شرکت فنی و مهندسی آموت به معرفی این گام ها پرداخته ایم تا با آگاهی از آن ها راحت تر نسبت به ساخت ویلا اقدام نمائید. پس تا آخر با ما همراه باشید.

ساخت ویلا

۰ تا ۱۰۰ گام های ساخت ویلا

طراحی ویلا

مهم ترین نکته در ساخت هر سازه تولید طرحی مناسب و برنامه ریزی برای شروع پروژه می باشد. با کمک گرفتن از طراحان و معماران، گروه های تاسیساتی، استادکاران، مهندسین و… می توان برنامه ای منظم برای ساخت ویلا فراهم نمود.
در شرکت فنی و مهندسی آموت همه ی این تخصص ها و مهارت ها در یک پروژه به شما عزیزان خدمت رسانی می گردد.
از مدت شروع پروژه ویلاسازی تا انتهای آن از افراد مختلفی کمک گرفته می شود و تمامی گام ها به همراه هزینه های صرف شده به صاحب ویلا گزارش داده خواهد شد.

گودبرداری

نقشه کشی یکی از اصل های اصلی از نظر مهندسی است. ساخت ویلا در یک جای مشخص صورت می گیرد و قطعا پی کنی و دیوارچینی آن در آن مکان اجرا می گردد. مکان اجرای پروژه را می شود با استفاده گچ و ریسمان مشخص گردد.

با انجام این کار آسان تر می شود پی کنی و فونداسیون را طبق نقشه ای که به وسیله مهندسین تهیه شده انجام داد. بعد از تعیین محل فونداسیون اقدام به گودبرداری مطابق نظر مهندسین ناظر می شود و برای این کار از ماشین آلات و تجهیزات پی کنی استفاده می شود.

بتن ریزی و اجرای اسکلت

بعد از پی کنی نوبت به گام بتن ریزی و اجرای اسکلت می رسد. مناسب تر است از بتن با کیفیت در این گام استفاده شود تا سازه از دوام و استحکام بالاتری برخوردار بوده و عمر بالایی داشته باشد. در قسمت های مختلف فونداسیون از میلگردهای مقاوم و متناسب با سازه استفاده می گردد. آرماتوربندی به وسیله گروه های تاسیساتی و با مشورت مهندسین کار شرکت آموت صورت می گیرد.

دیوارکشی

پس از آن که اسکلت ساختمان اجرا گردید می شود نسبت به طراحی کلی آن اقدام نمود. زمانی که دیوارکشی فقط نباید چهارچوب ساختمان را مد نظر قرار داد، بلکه باید به ورودی ها، خروجی ها، محل قرارگیری سیستم های تهویه و… نیز توجه نمود.

طراحی ویلا

اجرای سقف

برای ساخت سقف ویلا از سقف های عادی و یا شیروانی استفاده می گردد که هر کدام قابلیت های ویژه به خود را دارند. سقف عادی را می شود همزمان با اجرای سازه ایجاد کرد ولی سقف های شیب دار پیچیدگی های خاص خود را دارند و باید از متخصصین این کار کمک گرفت.

نماکاری بنا

برای نمای ساختمان ویلایی می توان از مصالح مختلفی مانند چوب، سنگ، آجر و … استفاده کرد. از میان همه ی گزینه ها سنگ انتخاب بهتری است؛ چون هیچ نگرانی در مورد فرسایش آن وجود نخواهد داشت. هزینه خرید سنگ نسبت به بقیه مصالح بالاتر است ولی عمر آن بیشتر خواهد بود.

دکوراسیون داخلی ویلا مدرن و یا کلاسیک

طراحی داخلی ویلا مثل نمای بیرونی آن خیلی دارای اهمیت است پس برای اجرای دکوراسیون داخلی از طراحان و معماران ماهر کمک گرفته می شود.
طراحان شرکت آموت با توجه به فضای موجود و مطابق سلیقه افراد اقدام به تولید طرحی بی نقص در فضای داخل ساختمان می کنند. در طراحی داخلی از نوع های کفپوش، دیوارپوش، عناصر دکوراتیو و … استفاده می گردد و نورپردازی های کافی انجام می گیرد.

محوطه سازی ویلا مدرن و یا کلاسیک

محوطه سازی یک کار ضروری برای ساخت ویلا می باشد، چون هدف از ساخت ویلا ارتباط با طبیعت و لذت بردن از آن است. در اصل محوطه سازی یا حیاط سازی ویلا به خاطر تفکیک مرز ویلا از بقیه زمین های مجاور صورت می شود. محوطه سازی ویلا شامل گل کاری، نصب آلاچیق، نصب باربیکیو، ساخت استخر، نورپردازی محیط، نصب مجسمه و … است.

محوطه ویلا تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند پس باید به آن توجه ویژه معطوف گردد. آلاچیق و باربیکیو از الزامات ساخت یک ویلا می باشند، چون ویلا مکانی برای تفریح و گذراندن وقت با خانواده و دوستان است، پس افراد سعی می کنند بیشترین زمان را در محوطه و در آلاچیق صرف کنند.

استخر هم مکانی ایده آل برای آب تنی در روزهای گرم تابستان است و حضور آن در محوطه منجر به خنک شدن هوای اطراف می شود. گام های ساخت استخر شامل گودبرداری، آماده سازی کف، استفاده از بتن آب بند، عایق کاری کف و جداره، کاشی کاری، نصب سیستم تصویه آب و تجهیزات می باشد.

مطالب مرتبط :

سازه بتنی | اجرای سازه بتنی در غرب تهران | ستون بتنی

پایان کار | ثبت پایان کار ساختمان | پایان کار ساختمان | از پایان کار تا سند

بیمه ساختمان | بیمه ساختمانی | دلایل بیمه گرفتن

ساخت انیمیشن Lumion | خدمات طراحی ساختمان

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام

آپارات

خروج از نسخه موبایل